Mladiinfo Poland

TESTIMONIALS

„THE STRENGTH OF THE TEAM IS EACH INDIVIDUAL MEMBER. THE STRENGTH OF
EACH MEMBER IS THE TEAM.” – PHIL JACKSON

⦁ Wiek: 23
⦁ Wykształcenie: Informatyka, Politechnika Warszawska
⦁ Współpraca: zaczęłam współpracę z Mladiinfo na drugim roku studiów jako developer strony Internetowej Fundacji. Dzięki temu miałam okazję dowiedzieć się o różnych programach, konferencjach, warsztatach, wyjazdach zagranicznych w których młodzi mogli uczestniczyć dzięki Mladiinfo Poland. Z pewnością dla wielu z nich były to niepowtarzalne okazje do nawiązania wartościowych znajomości, poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim – do większej aktywności społecznej.
⦁ Umiejętności: programistyczne

“W trakcie wolontariatu dla Mladiinfo najbardziej cieszyłam się z tego, że mogę pomóc wielu student(k)om i licealist(k)om w znajdowaniu rozwijających programów edukacyjnych, korzystając z moich umiejętności programistycznych. To było odkrycie – wolontariat i działalność społeczna nie są domeną tylko ,,humanistów”, każda para rąk się liczy! Nawet, jeśli na początku nie jesteś pewny/a, jak możesz pomóc – wbijaj śmiało, a nie pożałujesz”

Maja Kabus
 • Wiek: 18 lat
 • Wykształcenie: uczeń Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie, w klasie maturalnej o profilu fizyczno – informatycznym
 • Zainteresowania: nagrywaniem filmów, muzyką oraz motoryzacją
 • Współpraca: w 2017 roku przy okazji Projektu Bank, czyli warsztatów o przedsiębiorczości dla młodzieży. Przez trzy lata współpracy z fundacją miałem przyjemność uczestniczyć w trzech międzynarodowych projektach, podczas których mogłem rozwijać swoje pasje i umiejętności. Były to dwa projekty Erasmus+ oraz jeden we współpracy z Visegrad Fund.
 • Umiejętności:  nagrywania filmów i reportaży z wydarzeń

“Dziś ludzie coraz chętniej oglądają relację z eventów, zamiast o nich czytać, więc jestem pewien, że wiedza zdobyta podczas współpracy z fundacją zaprocentuje w moim przyszłym życiu”.

Krzysztof Barcicki
 • Wiek: 22 lata
 • Wykształcenie : Bałkanistyka, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Współpraca: Pierwszy raz na projekt pojechałam dwa lata temu właśnie z ramienia organizacji MladiInfo, dzięki pomocy Agaty. To była spontaniczna, ale bardzo dobra decyzja.
 • Projekty: Pierwszy projekt miał miejsce w Serbii i dotyczył tematów kulturowych oraz artystycznych. Później udało mi się wyjechać na jeszcze jeden projekt, do Chorwacji, również związany z kulturą i tradycjami. Z Bałkanami jestem związana nie tylko poprzez pasję, ale i studia.

“Wymiany młodzieży były dla mnie wspaniałym doświadczeniem, które pozwoliło mi nawiązać trwające do dziś międzynarodowe przyjaźnie i uzupełnić wiedzę akademicką o inne spojrzenie. Dzięki wymianom rozwinęłam wiele umiejętności, takich jak choćby kompetencje językowe czy praca w zróżnicowanej grupie. Bardzo ważnym aspektem była dla mnie możliwość wzajemnej wymiany oraz budowanie świadomości kulturowej, ponieważ tym na co dzień się zajmuję.”

Olga Cyrwus

 • Wykształcenie: Doktorant Wojskowej Akademii Technicznej, magister Politologii i Bezpieczeństwa Wewnętrznego (UW).
 • Praca: Wykładowca na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego, trener i szkoleniowiec. Koordynator projektów społecznych z zakresu edukacji.
 • Umiejętności: Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe trenera. Oprócz tego w dorobku wiele godzin społecznie prowadzonych zajęć dla trudnej młodzieży i korepetycji z IT.

Specjalizuje się w szkoleniach informatycznych (zdobywanie informacji w internecie, bezpieczeństwo w sieci, bezpieczeństwo danych) oraz analitycznych (szkolenia z pakietu Office, Google i innych programów analitycznych).

Bartosz Biderman
 • Wiek: 28
 • Wykształcenie: Doktorantka UW
 • Zainteresowania: Innowacja, finanse
 • Współpraca: Z fundacją zetknęłam się poprzez kilka projektów m.in. projekt dziennikarski, dzięki któremu poznałam niezwykle ciekawe osoby z krajów V4
 • Umiejętności: prezentacji i copywritingu.

“Mladiinfo Poland daje możliwości rozwoju dla młodych, poprzez wiele możliwości udziału w warsztatach międzynarodowych i projektach, gdzie poznajemy osoby nie tylko z Polski, ale również z innych krajów.”

Magdalena Bryś
 • Wiek: 23 lata
 • Wykształcenie:i Studia magisterskie Erasmus Mundus w Amsterdamie oraz studia licencjackie z biznesu i zarządzania na angielskim University of Surrey.
 • Współpraca: Z Mladfiinfo zetknęłam się w pierwszym roku mojej magisterki, kiedy to uczestniczyłam w projekcie V4 School on Media w Nitrze na Słowacji. Choć cały wyjazd trwał zaledwie parę dni, to nie przesadzę, jeśli napiszę, że odczuwam wynikające z niego korzyści jeszcze dziś, wiele miesięcy później. Pozostałam bowiem w kontakcie z kilkoma osobami, które wtedy poznałam – m.in. moją koleżanką Czeszką, z którą widziałam się w ostatni weekend, oraz Słowaczką, której doradzałam niedawno przy wyborze studiów.

Uważam, że inicjatywy takie jak wyżej wspomniana są bardzo potrzebne. Prowadzą one bowiem do tworzenia się więzi z osobami z różnych krajów. Te owocują potem nie tylko przyjaźniami, ale też np. wsparciem przy indywidualnych przedsięwzięciach. Przykładowo jedna z poznanych w Nitrze osób połączyła mnie ostatnio z osobami zainteresowanymi nawiązaniem partnerstwa z organizowaną przeze mnie konferencją technologiczną Poland 2.0 Summit.

“Nigdy nie wiadomo, czy przypadkowo spotkana osoba nie zmieni naszego życia o 180 stopni. Dlatego też jestem zdania, że warto korzystać z okazji, które zapewniają młodym, ciekawym świata Polakom takie organizacje jak Mladiinfo.”

Aleksandra Wróbel
 • Wiek: 24
 • Wykształcenie: Stosunki międzynarodowe, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
 • Współpraca: W Mladiinfo odbywałam swoje praktyki studenckie i z perspektywy czasu uważam, że lepiej trafić nie mogłam. Oczekiwałam, że w trakcie praktyk będę miała możliwość nauczyć się praktycznych umiejętności, doświadczyć rzeczy, z którymi wcześniej nie miałam styczności i wycisnąć z tego czasu jak najwięcej się da.
 • Projekty: Współpraca z Mladiinfo spełniła wszystkie moje oczekiwania. Miałam okazję wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, jak na przykład targi Humanitarian EXPO, dzięki czemu zobaczyłam jak wygląda organizacja takiego wydarzenia od wewnątrz, a także uczestniczyłam w wymianie młodzieży w ramach projektu Erasmus+, którą zorganię przytrafiła, a międzynarodowe przyjaźnie nawiązane podczas wymiany trwają do dziś.

“Mladiinfo daje wiele możliwości rozwoju i przeżycia ciekawych chwil, dlatego każda osoba, która nie boi się wyzwań i jest otwarta na nowe doświadczenia powinna zdecydowanie zainteresować się współpracą z fundacją.”

Kamila Kowalczyk
 • Wiek: 24
 • Wykształcenie: Stosunki międzynarodowe, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
 • Współpraca: Na Mladiinfo natknęłam się przy okazji poszukiwania praktyk, które mogłabym odbyć w trakcie studiów. Ich działalność od razu przykuła moją uwagę ze względu na szeroki wachlarz interesujących projektów jakie oferują młodzieży. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się nasza współpraca.
 • Projekty : Dzięki Mladiinfo miałam szansę współuczestniczyć przy organizacji takich wydarzeń jak Humanitarian EXPO, czy projekcie Erasmus+, w którym uczestniczyłam także osobiście i wspominam go teraz jako wspaniałą przygodę

“Współpraca z Mladiinfo to niezwykle rozwijający czas, a to wszystko dlatego, że fundację tworzą cudowne osoby, niezwykle angażujące się w to co robią. Każdy kto trafi pod ich skrzydła spotka się z nieocenionym wsparciem i motywacją do działania”

Klaudia Kowalczyk
 • Wiek: 19 lat
 • Wykształcenie : współczesne stosunki międzynarodowe, AEH Warszawa
 • Umiejętności : SMM, UI/UX, tworzenie filmików.
 • Współpraca : Podczas poszukiwania praktyk studenckich trafiłam do strony Mladiinfo.. I na tym etapie moje poszukiwania się skończyły, bo nie mogłam sobie wyobrazić coś lepszego. Mladiinfo to ciekawy sposób realizacji swoich pomysłów i szansa rozwijania umiejętności. Miałam możliwość być częścią procesu rozwoju fundacji, od tworzenia strony internetowej do zarządzania własnymi projektami. To jest naprawdę korzystny czas i dobry wpływ na mój rozwój osobisty

“Jeszcze nie wiem co będzie w przyszłości, ale wiem że Mladiinfo to niezwykle rozwijający projekt z którym się ruszam o kilka kroków do przodu.”

Milana Ivanova